”Jam mysliman, nuk e dua këtë fanellë ”

Lina's | Saturday, June 08, 2013 |

Sulmuesi senegalez Ai Papis Cisse është shumë i vendosur, ku e ka refuzuar fanelën e re të Newcastle e cila do të jetë me reklamën e bankën “Wonga”. është i bindur në vendimin e tij pasi që ka thënë se kjo gjë është kundër rregullave të fesë së tij.
“Nuk do e mbajë këtë fanellë, unë jam musliman dhe kjo gjë është kundër rregullave të fesë. Sipas ligjit të Sheriatit, kredia nuk lejohet dhe unë nuk do të jem ai që do ta bëjë këtë fanellë ” tha Cisse. Klubi prite së shpejti ta shqyrtoi kërkesën e Cisse./Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!