Ibra: Guardiola nuk mund të më përballoj mua

Ilir Tërstena | Saturday, August 31, 2013 |

Zlatan Ibrahimovic ka deklaruar se Pep Guardiola nuk mund të e përballojë një lojtar siç është vetë ai [Ibra].
''Në ditën e parë i tregova Guardiolas se lojtarët e Barçës nuk e vozisin shpejt veturën, kanë profil të ulët'' ''Ai dëshironte që unë të jem djalë i zakonshëm, por unë jam Zlatan.

Dua të jem ndryshe, jam origjiënal dhe kjo ishte arsyeja pse ai nuk mund të më përballonte''. "Sa herë që unë shkoja në kafene, ai më injoronte dhe largohej.

Kur më shihte në koridor, ai shikonte dyshemenë. Ai nuk është burrë. Ndoshta është trajneri më i mirë në botë, por aq më bën," tha Ibracadabra ./veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!