UEFA: Ribery, lojtari më i mirë i vitit

Ilir Tërstena | Thursday, August 29, 2013 |


Mesfushori i Bayern Munichut, Franck Ribery, është shpallur lojtari më i mirë për sezonin 2012/2013 nga institucioni më i lartë i futbollit evropian, UEFA.

Francezi u kurorezua një vit më pare kampion i Europës, duke shkëlqyer në radhët e Bayern Munchen.

Ribery zgjidhet i pari perpara Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldos të cilët i la pas./veqsport

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!