Rrëfimi i dhimbshëm pas zyrtarizimit të Bales

Lina's | Sunday, September 01, 2013 |

Menaxheri i Tottenhamit, si me lot në sy, Andre Villas-Boas, ka konfirmuar se 24-vjeçari do ta veshë fanellën e Los Blancos. 

Edhe kreu i Spursave, Daniel Levy, ka thënë se Gareth ishte një futbollisti të cilin nuk kanë dashur ta shesin, sepse e donin për ndërtimin e të ardhmes së klubit, mirëpo kjo duket se ka qenë e pashmangshme, s’mund ti iknim. Në anën tjetër, Bale ju është drejtuar bashkëpnotorëve: 

"Tottenhami do të jetë gjithmonë në zemrën time dhe jam i sigurt se ky sezon do të jetë i suksesshëm për ta. Tash po hap një kapitull të ri në jetën time, duke luajtur futboll për Real Madridin”, ka thënë Bale për faqen zyrtare të Tottenhamit. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!