Zyrtare: Mesut Ozil lojtar i Arsenalit

Lina's | Monday, September 02, 2013 |

Ylli gjerman e ka kompletuar me sukses transferimin shokues prej 40 milion funteve tek Arsenali. Mesut Ozil ka kompletuar transferimin prej 40 milion funtave në Londër tek skuadra e Arsenalit.

Ai ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare, njofton goal.com. Sipas mediave angleze Ozil do të përfitojë £130,000 në javë dhe do të qëndrojë në Arsenal të paktën deri në vitin 2018.

Arritja e Gareth Bale në Real Madrid bëri që Mesut Ozil të mos e ketë të sigurtë pozitën e startuesit në Madrid, andaj Arsene Wenger u vërsul menjëherë drejt turko-gjermanit, për ta bërë realitet ëndërrën e shumë tifozëve londinez./veqsport

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!