Waller: Plisat, më të mirët në botë!

Ilir Tërstena | Thursday, October 24, 2013 | 0 Komente

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Tay Waller, ka lëvduar tifozët e skuadrës, Plisat, për atmosferën e krijuar në ndeshjen e sotme ndaj skuadrës bullgare, Balkan.

Sipas basketbollistit amerikan të Sigal Prishtinës, Tay Waller, tifozët prishtinas, Plisat, janë më të mirët në botë.
Waller nëpërmjet llogarisë së tij në rrjetin social Twitter, ka lëvduar tifozët e skuadrës së tij.
“Fitore e madhe ekipore sonte! Tifozët tanë janë më të mirët në botë. Atmosfera ishte e çmendur sonte,” ka cicëruar Waller.
Ndeshja e sotme ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Balkanit ka pasur vlerë historike, pasi që ka qenë ndeshja e parë zyrtare ndërkombëtare që është zhvilluar në Kosovë, duke mos përfshirë këtu ndeshjet e vashave të Universitetit në ligën Trocal gjatë stinorit 2003/04. /Borozani/Telegrafi/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...