Crouch mposht Evertonin

dardanmiftari | Saturday, March 21, 2009 | 0 Komente

Dy gola të sulmuesit anglez Peter Crouch kanë bërë që Porsmouthi të rikthehet nga disavantazhi prej 1-0, për të shënuar në fund fitore me rezultat 2-1 në ndeshjen përballë Evertonit të zhvilluar në Fratton Park.
Leighton Baines çoi Evertonin në avantazh të hershëm, duke shënuar nga gjuajtja e lirë që në minutën e katërt të ndeshjes. Por Crouch barazoi në minutën e 22-të duke shënuar me kokë pas një harkimi nga këndi të Niko Kranjcar. Shtatlarti anglez shënoi edhe një gol tjetër 15 minuta para fundit të kohës së rregullt, duke mposhtur edhe një herë me kokë portierin Tim Howard. Tre pikët e reja janë mjaft të rëndësishme për Portsmout që lufton për mbijetesë në Premierligë. Në anën tjetër humbja nuk rrezikon aspak pozitën e Evertonit që qëndron në vendin e gjashtë të tabelës. Fitorja ishte vetëm e dyta në 14 ndeshje të Portsmouth në Premierligë dhe po ashtu e dyta në shtëpi në të gjitha garat këtë vit.