Werder Bremen eliminon ekipin francez St Etienne

dardanmiftari | Wednesday, March 18, 2009 | 0 Komente

Werder Bremeni pavarësisht se ka barazuar 2-2 në ndeshjen e sotme në udhëtim tek ekipi francez Saint-Etienne, është kualifikuar për në rundin e ardhshëm falë fitores në ndeshjen e parë.
Ekipi gjerman udhëtoi në Francë me një gol epërsi nga ndeshja e parë (1-0), që mbase iu dha edhe më shumë kurajo për të luajtur një lojë më sulmuese. Gjermanët kaluan në epërsi të dyfishtë që në pjesën e parë të ndeshjes. Sebastien Prodl iu dha avantazhin mysafirëve që në minuën e gjashtë, ndërsa Claudio Pizarro dyfishoi rezltatin me golin e pestë të tij në garat evropiane këtë sezon. St Etienne, megjithatë, refuzoi të dorëzohet duke shënuar dy herë të tjera në pjesën e dytë për të barazur rezultatin. Yohan Benalouane shënoi golin e parë për francezët në minutën e 64-të, ndërsa Sebastien Grax barazoi në minutat shtesë të ndeshjes. Werder Bremen kështu eliminon ekipin francez me rezultat të përgjithshëm nga të dyja ndeshjet 3-2.