Atletico fiton ndaj Deportivos

dardanmiftari | Monday, April 13, 2009 | 0 Komente

Atletico Madrid ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në ndeshjen në udhëtim tek Deportivo La Coruna.
Mysafirët kaluan në epërsi të dyfishtë në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Riazor, para se vendasit të ngushtojnë atë në 2-1. Golin e parë për Atleticon e shënoi sulmuesi argjentinas Sergio Aguero, në çastet e fundit të pjesës së parë të ndeshjes, ndërsa rezultatin e dyfishoi Simao në minutën e 69-të. E gjitha çfarë arriti Deportivo ishte të shënojë një të vonshëm me anë të Rodolfo Bodipo, tre minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes. Tre pikët e reja mbajnë Atleticon në pozitën e gjashtë me 46 pikë, sa ka edhe Malaga në vendin e shtatë. Deportivo do të vazhdojë të mbajë pozitën e tetë me 43 pikë. Sevilla në ndeshjen tjetër të sotme ka dështuar para tifozëve të vet, duke u mposhtur me rezultat minimal 1-0 nga Getafe.