Fiorentina sërish mposht Liverpoolin

dardanmiftari | Wednesday, December 09, 2009 | 0 Komente

Dy golashënuesit e Fiorentinas, Martin Jorgensen dhe Alberto Gilardino. Skuadra e Liverpoolit është treguar sërish e pafuqishme përballë Fiorentinas. Ekipi italian përmbysi rezultatin në Anfield për të shënuar fitore prej 2-1.
Të Kuqtë kaluan të parët në epërsi me një gol të shënuar nga Yossi Benayoun (43’). Skuadra vjollce barazoi rezultatin me golin e shënuar nga Martin Jorgensen në minutën e 63-të. Ndërsa vendin e parë në Grupin E, Fiorentinas ia siguroi Alberto Gilardino me një gol të shënuar në minutën e fundit të kohës së rregullt. Në takimin tjetër të këtij grupi, Lyoni ka shkatërruar Debrecenin, duke e mposhtur me rezultat 4-0. Pas xhiros së fundit, Grupit G i prin Fiorentina që kualifikohet së bashku me Lyonin, ndërsa Liverpooli do të garojë në Europa League.