Gomez shënon hat-trick në fitoren e Bayernit

dardanmiftari | Saturday, October 16, 2010 | 0 Komente

Autori i tre golave për Bayernin, Mario Gomez. Mario Gomez ka shënuar tre gola për të ndihmuar Bayern Munichun të shënojë fitore të thellë prej 3-0 ndaj Hannoverit, derisa fitore po ashtu ka shënuar edhe Werder Bremen në fushë të vet ndaj Freiburg.
Trajneri i Bayernit, Louis van Gaal, ishte i hendikepuar, me një varg lëndimesh, në mes të cilave edhe kapiteni Mark van Bommel, Frank Ribery, Miroslav Klose, Ivica Olic dhe Daniel van Buyte.
Gomez ishte një prej vetëm disa lojtarëve të gatshëm për lojë te Bayern Munich, dhe shfrytëzoi shansin e tij duke shënuar golin e parë pas 21 minutash, të parin në 13 ndeshje që nga shkurti.
Por sulmuesi duket se kishte mbledhur energji, dhe shënoi edhe golin e dytë më minutën e 77-të, ndërsa në kohën shtesë të ndeshjes shënoi edhe golin e tretë, për të vulosur hat-trick.
Fitorja i jep fund dy humbjeve radhazi të Bayernit, pas të cilës bavarezët mbledhin 11 pikë dhe qëndrojnë në pozitën e nëntë.
Nga ndeshjet tjera të sotme, Werderi po ashtu ka shënuar fitore, duke mposhtur me rezultat 2-1 Freiburgun, ndërsa Mainz ka pësuar humbjen e parë të sezonit, pasi u mposht para tifozëve të vet me rezultat 1-0 nga Hamburg.