Juventusi demolon Leccen

dardanmiftari | Sunday, October 17, 2010 | 1 Komente

Lojtarët e Juventusit duke festuar Juventusi ka shënuar fitore të lartë në shtëpi ndaj Lecces dhe atë me rezultat 4-0.
Rezultati u zhbllokua shpejtë, me Alberto Aquilanin (13’), që realizoi një gol të bukur e që doli të ishte goli i tij i parë në fanellën e Juventusit për 1-0.
Milos Krasic në minutën e 34 nxorri një penalti që nuk ekzistoi, të cilën sigurt e konvertoi në gol Felipe Melo për 2-0. Për sigurinë prej 3-0 pas pjesës së parë u përkujdes Fabio Quagliarella (44’), që realizoi gol me kokë. Felipe MeloSe Milos Krasic ishte fantastik në këtë ndeshje, e tregoi goli i fundit, kur reprezentuesi serb kaloi tre lojtarë të Lecces, para se të asistonte për Del Pieron, që pasi bëri një lëvizje mashtruese, lansoi një goditje të rrezikshme nga brenda zonës që përfundoi në rrjetë, 4-0. Ky është rezultati përfundimtar i sfidës së zhvilluar në Olimpico të Torinos.
Kjo fitore e rikthen Juventusin fuqishëm në skenën e futbollit italian, pasi që pos lojërave fantastike të treguara kohëve të fundit, Bianconerët e shohin veten në pozitën e gjashtë me 11 pikë, tre më pak se liderët aktual, Milani dhe Interi.