Roma i largohet fundit të tabelës

dardanmiftari | Saturday, October 16, 2010 | 0 Komente

Borriello feston golin e parë të shënuar Roma ka rigjetur rrugën e fitoreve, pasi shënoi fitore me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së shtatë të Serie A, përballë Genoa, të zhvilluar në Olimpico.
Të zgjedhurit e trajnerit Claudio Ranieri krijuan disa raste të mira me protagonist kapitenin Francesco Totti, që pati edhe një gol të anuluar për shkak të një pozite të lehtë jashtë loje (13’).
Përforcimi i verës, Marco Borriello, i cili më herët gjatë ndeshjes goditi shtyllën, pranoi një top të mirë nga Totti pas më se gjysmë ore lojë, për të dërguar topin në rrjet (34’).
Shtatë minuta në pjesë të dytë ekipi romak dyfishoi epërsinë, kësaj here me anë të Matteo Brighi, pas një asistimi Simone Perrota.
Mysafirët megjithëse krijuan raste të rralla shënimi, arritën të gjejnë portën me anë të një goli të shënuar nga Rudolf Gergely nga pozita jashtë loje (78’).
Tre pikët e reja e largojnë Romën nga fundi i tabelës dhe e ngrenë në pozitën e 13-të, me tetë pikë, aq sa ka edhe Genoa, por që pushton pozitën e 10-të.