Pato i jep fitoren Milanit

dardanmiftari | Saturday, October 16, 2010 | 0 Komente

Alexandre Pato duke festuar njërin nga golat Alexandre Pato ka shënuar dy gola ndërsa Robinho dhe Ibrahimovic nga një tjetër, por ky i fundit në rrjetën e gabuar, derisa Milani arriti të mposhtë në San Siro ekipin e Chievos me rezultat 3-1.
Rosonerët kaluan në avantazh pas 17 minutash lojë, pas një asistimi të Ibrahimovic, ndërsa e njëjta dyshe funksionoi mirë edhe një herë tjetër në pjesë të parë, për të dyfishuar epërsinë e Milanit (30’).
Pjesa e dytë po ashtu solli një sërë rastesh për ekipin vendas, por portieri i Chievos, Sorrentino, bëri disa ndërhyrje vendimtare.
Në anën tjetër mysafirët që arritën të ngushtojnë në 2-1 epërsinë. Pas një harkimi nga këndi dhe goditje me kokë nga Cesar, me ndihmën e Ibrahimovic topi përfundoi në rrjetën e Christiano Abbiatit (70’).
Në çastet e fundit të ndeshjes, braziliani tjetër i Milanit, Robinho, iu bashkua Patos në listën e shënuesve, duke vulosur fitoren e Milanit.
Me tre pikët e reja Milani merr kreun e tabelës me 14 pikë, një më shumë se Lazio, që nesër mund të rikthehet në maje nëse shënon fitore në fushë të Barit.