Reali dështon sërish

dardanmiftari | Saturday, April 30, 2011 | 0 Komente

Zaragoza ka shënuar fitore tepër të rëndësishme kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu me rezultat 3-2.
Pjesa e parë ishte tepër monotone dhe me shumë pak raste për shënim. Në minutën e 41 Casillas bën një gabim trashanik gabim këtë të cilin e përfiton më mirë Lafita duke e dërguar klubin e tij në epërsi.
Në pjesën e dytë Realit luajit pak më mirë dhe Mourinho bëri dy ndërrime duke futur në lojë Marcelon dhe Di Marian, por qka vlejti kjo kurrë në minutën e 55 Zaragoza fiton një penalti të pastër penalti këtë të cilën në gol e shndërron Gabi.
Më pas në fushë u pa vetëm një klub dhe ai ishte Real Madridi i cili kërkonte ngushtonte epërsinë. Në minutën e 62 Mesut Ozil harkon bukur te Sergio Ramos i cili shënon me kok për të ngushtuar epërsinë.
Zaragoza përsëri arriti të shkoj në epërsi prej dy golave pasi një pakujdesi në mbrojtjen e Realit e la të vetëm Lafitan i cili shënon (77’) përballë Casillasit.
Pesë minuta para përfundimit të kohës së rregullt të ndeshje Higuain pason deri te Benzema i cili shënon dhe i jep shpresa klubit të tij por ndonjë barazim.
Por nuk ndodhi kështu pasi Reali nuk arriti të barazoj rezultatin dhe kështu mbetet në vendin e dytë me 80 pikë, tetë më pak se Barcelona që ka një ndeshje më pak.