Reali fantastik, shënon Beqiraj

dardanmiftari | Tuesday, November 22, 2011 | 0 Komente

Fatos Beqiraj ka shënuar për skuadrën e tij Dinamo Zagreb në Santiago Bernabeu në duelin kundër Real Madridit, që deklasoi klubin kroat me rezultat 6-2.
Real Madridi shënoi plot katër gola për 20 minuta, duke e përgatitur për pjekje në skarë ekipin kroat.

Golat brenda këtyre minutave i shënuan Karim Benzema (2’), Callejon (7’), Higuain (9’) dhe Mesut Ozil (20’).

Në pjesën e dytë Callejon e shënoi golin e tij të dytë në këtë takim (49’) për 5-0, para se Karim Benzema të shënonte për 6-0 (66’).

Megjithatë, ky nuk ishte fundi i takimit. Fatos Beqiraj e realizoi golin për 6-1, që njëkohësisht ishte i pari për pejanin në Ligën e Kampionëve dhe i pari për Dinamo Zagrebin në këtë garë këtë stinor. Për 6-2 në fund shënoi edhe Tomcak (90’).

Lyoni dhe Ajaxi barazuan pa gola në Stade Gerland, duke lënë kështu gjithçka të hapur për fazën tjetër pasi Ajaxi ka 8 pikë, por e pret Real Madridin, ndërsa Lyoni i shkon Dinamo Zabrebit në Maksimir. Lyoni duhet të shpresojë në humbje të Ajaxit dhe të fitojë me rezultat të thellë në Kroaci pasi ka 5 pikë.