Reali i pandalshëm! (VIDEO)

dardanmiftari | Saturday, February 18, 2012 | 0 Komente

Mbretërit kanë vazhduar me formën e jashtëzakonshme edhe në përballjen e të shtunës mbrëma kundër Racing Santanderit. Takimi i zhvilluar në Santiago Bernabeu përfundoi me rezultat 4-0 në favor të ekipit vendas.

Ishte kjo një fitore relativisht e lehtë e Los Blancos, të cilët po marshojnë sigurt drejt titullit të Spanjës.Cristiano Ronaldo e zhbllokoi rezultatin pas asistimit të Ricardo Kaka (6’), ndërsa në minutat shtesë të pjesës së parë (40’+1), Karim Benzema e dyfishoi epërsinë e vendasve, të cilët shkuan në pushim me rezultat bindës.
Në gjysmën e dytë, Angel Di Maria shënoi një gol brilant (73’) dhe tashmë dihej se kush është fituesi.
Megjithatë, Karim Benzema shënoi edhe një herë (89’) për kënaqësinë e tifozëve madrilenë pas asistimit të Sami Khediras.
Kjo fitore e distancon Real Madridin në 13 pikë kundrejt Barcelonës që të dielën zhvillon ndeshjen e vështirë ndaj Valencias.