Roma deklason Novarën

dardanmiftari | Sunday, April 01, 2012 | 0 Komente

Roma ka shënuar fitore të lartë me rezultat 5-2 ndaj Novaras në Olimpico, duke u ngritur në tabelë dhe duke ashpërsuar luftën për vendin e tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve.
Ndeshja filloi në mënyrë të baraspeshuar, ku edhe mysafirët nuk u sprapsën. Por, ndeshja u bë më e hapur në minutën e 17-të, kur Andrea Carraciolo shënoi me kokë për 1-0 dhe epërsinë e mysafirëve.

Roma e ktheu shpejt rezultatin. Marquinho realizoi pas 25 minutash lojë për 1-1, para se për 2-1 të shënonte Pablo Osvaldo (34').

Në pjesën e dytë vetëm sa u konfirmua fitorja. Fabio Simplico (55') shënoi për 3-1, kurse listës iu bashkangjit edhe Bojan, që shënoi për 4-1 (61'). Golin e dytë për mysafirët dhe rezultatin 4-2 e shënoi Takayuki Morimoto (78'), kurse rezultatin përfundimtar prej 5-2 e vuri Erik Lamela në minutën e fundit të takimit (90+1').

Me këtë fitore Roma ka 47 pikë në vendin e gjashtë dhe është vetëm katër pikë larg vendit të tretë, Lazios.