Gasol fiton çmimin evropian tё FIBA-s

dardanmiftari | Friday, February 20, 2009 | 0 Komente

Qendra e Spanjёs dhe e Los Angeles Lakers, Pau Gasol, ёshtё emërtuar dje Lojtari Evropian i Vitit 2008 nga FIBA.
Zgjedhja e tij u bё nga fansat dhe paneli votues i ekspertëve. Gasol udhëhoqi Spanjёn nё pikë, kërcime dhe bllokime nё Lojёrat Olimpike tё vitit tё kaluar, ku vendi i tij fitoi medaljen e argjendtë. Ai po ashtu ndihmoi ekipin e tij LA Lakers tё arrijë nё finale tё NBA-sё nё sezonin e kaluar. Spanjolli tjetër Rudy Fernandez dhe gjermani Dirk Nowitzki u renditën nё pozitat e dytё dhe tё tretё, nё garën pёr çmimin e lojtarit mё tё mirë evropian.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...