Bayerni shfryn nervozën, Wolfsburgu përforcon kreun

dardanmiftari | Saturday, April 11, 2009 | 0 Komente

Pas dy dështimeve të fundit ndaj Wolfsbourgut dhe Barcelonës, kampioni i Gjermanisë, Bayern Munich, duket se ka rimarrë veten duke nxjerrë nervozizmin mbi Eintracht Frankfurtin, të cilin e mposhti me rezultat 4-0 të shtunën në Allianz Arena.
Serinë e golave për bavarezët e hapi mesfushori francez Frank Riobery, i cili shënoi që në minutën e tretë të lojës, ndërsa rezultat e dyfishoi sulmuesi italian Luca Toni në minutën e 17-të. Dhjetë minuta para fundit të pjesës së parë Bayerni trefishoi rezultatin me golin e Lucios. Për rezultatin përfundimtar të ndeshjes u përkujdes mesfushori gjerman Bastian Schweinsteiger, i cili shënoi porsa filloi pjesa e dytë (48’). Nga ana tjetër, Wolfsburgu ka përforcuar kreun e tabelës me fitoren prej 2-1, si mysafir i Monchengladbach, duke u larguar tre pikë nga Hamburgu që të dielën e viziton Mercedes Benz Arena për t’u përballur me Stuttgartin.