Holanda vazhdon marshimin

dardanmiftari | Thursday, April 02, 2009 | 0 Komente

Takim i Grupit të Nëntë kualifikues për Kampionatin Botëror 2010, i zhvilluar të mërkurën mbrëma në Amsterdam Arena, ndërmjet Holandës dhe Maqedonisë ka përfunduar me fitoren e skuadrës vendase me rezultat 4-0.
Serinë e golave e hapi Dirk Kuyt, i cili krijoi avantazhin në minutën e 16-të, ndërsa rezultatin e dyfishoi sulmuesi i Realit, Klaas-Jan Huntelaar (25’). Pa përfunduar pjesa e parë (41’) sulmuesi i Liverpoolit, Dirk Kuyt, shënoi edhe golin e dytë personal në këtë ndeshje, ndërsa rezultatin përfundimtar e vendosi lojtari tjetër i Real Madridit, Rafael van der Vaart (88’). Takimi tjetër i Grupit të Nëntë i zhvilluar ndërmjet Skocisë dhe Islandës, ka përfunduar me fitoren e vendasve me rezultat 2-1.