Newcastle e pafuqishme përballë Chelseat

dardanmiftari | Saturday, April 04, 2009 | 0 Komente

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat 2-0 në St James' Park, si mysafir i Newcastle United, duke ia 'rrënuar' ditën e madhe legjendës angleze, Alan Shearer , i cili zhvilloi ndeshjen e parë si trajner i Newcastle.
Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa mysafirët u treguan të vendosur në pjesën e dytë duke arritur ta tundin dy herë rrjetin e Stephen Harper. Golin e parë e shënoi mesfushori Frank Lampard, i cili me kokë e mposhti portierin vendas (56’), ndërsa mesfushori tjetër Florent Malouda, ishte njeriu i padëshiruar i portierit Harper, i cili dyfishoi rezultatin (65’), pas një pasimi të Lampard. Me këtë fitore Blutë barazohen me pikë me Liverpoolin, dhe tani mbajnë pozitën e dytë, pasi që Liverpooli ende nuk e ka zhvilluar ndeshjen e javës së 31-të, kundër Fulhamit.