Higuain dhe Khedira mungojnë kundër Ajaxit

dardanmiftari | Monday, November 22, 2010 | 0 Komente

Real Madridi do të jetë pa Gonzalo Higuain dhe pa Sami Khedira për ndeshjen e nesërme të Ligës së Kampionëve kundër Ajaxit.
Argjentinasi Higuain, i cili luajti 76 minuta në takimin e të shtunës kur Reali mposhti me rezultat 5-1 Athletic Bilbaon dhe shënoi golin e parë, po vuan me probleme të shpinës, derisa mesfushori gjerman Khedira, i cili u zëvendësua pas 67 minutash lojë, ka problem me gjurin.
Madridi tashmë ka siguruar vend për në 16-shen e fundit të Ligës së Kampionëve, por ende nuk e ka siguruar kreun në grupin G, që mund të ndodhë nëse nxjerr rezultat pozitiv këtë javë.
Ekipi i Jose Mourinho aktualisht është pesë pikë mbi pozitën e dytë, ku ndodhet Milani, derisa Ajax është edhe një pikë prapa.