Interi në krizë të thellë

dardanmiftari | Sunday, November 21, 2010 | 0 Komente

Sergio Pellisier Chievo ia ka shkaktuar Interit edhe humbjen e tretë këtë sezon në stadiumin Marc Antonio Bentegodi me rezultat 2-1, duke e thelluar kështu krizën e Nerazzurëve.
Kjo ishte pa kurrfarë dyshimi paraqitja më e keqe e Interit këtë sezon, pasi që Chievo masakroi Nerazzurët, ndërsa rezultati nuk është dashur të jetë 2-1, por shumë shumë më i thellë për skuadrën nga paralagja e Veronës.
Chievo kaloi në epërsi në minutën e 29-të, pas një harkimi nga Frey, të cilin për mrekulli e shfrytëzoi Sergio Pellisier për 1-0. Vetëm një minut më pas Pellisier e pati edhe një rast tjetër ideal, të cilin nuk e shfrytëzoi.

Në pjesën e dytë vazhdon loja e mirë e Chievos dhe gjumi dimëror i Interit. Davide Moscardelli e dyfishoi epërsinë e Chievos në 2-0 dhe atë ashtu si në golin e parë pas një harkimi dhe goditje me kokë.
Interi nuk arriti të bëjë asgjë pos një goli të shënuar për 2-1 nga Samuel Eto’o sa për të zvogëluar turpin e disfatës.
Me këtë disfatë Interi e sheh veten në pozitën e gjashtë me vetëm 20 pikë, nëntë pikë më pak se lideri dhe rivali i përbetuar Milan.