City shijon humbjen

dardanmiftari | Monday, December 12, 2011 | 1 Komente

Chelsea është ekipi që ia ka shkaktuar humbjen e parë në Ligën Premier liderit Manchester City. Derbi i xhiros së 15-të i zhvilluar në Stamford Bridge ka përfunduar me rezultat 2-1 në favor të Bluve.
Porsa filloi takimi (2’), Kun Aguero dërgoi një top drejt Mario Balotellit dhe sulmuesi italian i kaloi mysafirët në epërsi.

Vendasit u kthyen në lojë në minutën e 34 me anë të Raul Meireles, i cili e barazoi rezultatin pas asistimit të Daniel Sturridge.

Në gjysmën e dytë gjërat u përkeqësuan për Cityn, sepse Gael Clichy u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë (58’).

Minuta e 82-të ishte fatale për mysafirët, pasi u akordua penalti në favor të vendasve, ndërsa Frank Lampard e mposhti portierin Hart duke shënuar golin e fitores.