Goli i Hezus, më i shpejtë se i Maradonës (VIDEO)

dardanmiftari | Monday, March 19, 2012 | 2 Komente

Mesfushori i Karakuas, Hezus Manuel Meza, në sfidën me Araguan ka shënuar një gol të ngjashëm dhe më të shpejtë se ai i legjendës argjentinase, Armando Diego Maradonës.

Ndeshja Karagua - Aragua (2-0) në kampionatin e Venezuelës ka dhuruar një ndër golat më të bukur që është realizuar ndonjëherë.

Mesfushori 26-vjeçar me tipare sulmuesi nga një kombinim me shokët e skuadrës në të 20-ën merr topin nga mesi i fushës dhe arrin të triblojë 4 lojtarë të skuadrës kundërshtare dhe më pas goditja që ai bën brenda zonës së portierit kalon edhe tri mbrojtësit duke përfunduar në rrjetë.

Aksioni dhe goli i Hose Mezës është realizuar brenda 9 sekondave, pra tri sekonda më i shpejtë se goli i Maradonës, të cilin argjentinasi e shënoi kundër Anglisë në Kampionatin Botëror të vitit 1986-të.

Ky është i treti gol i ngjashëm pas atij të shënuar nga ylli i Barcelonës, Lionel Mesi.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

2 comments:

  1. hhahahhaha poleje bre mat shpejt 23 minut epaska dhan nahahahaha

    ReplyDelete
  2. aksioni po thot o anonymos lexoje tekstin ni here

    ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...