Guardiola: E lëshova Barcelonën sepse jam lodhur dhe dua pushim

dardanmiftari | Friday, April 27, 2012 | 0 Komente

Fundi i stinorit në La Liga do të përmbyll “eran” e Pep Guardiolas me Barcelonën një karrierë fantastike e cila filloi në vitin 2008, dhe përfundoi katër vite më vonë me një sukses të jashtëzakonshëm, karrierë që askush asnjëherë nuk e ka arritur ndonjë trajner si Guardiola.

Gurdiola i fitoi 13’ tituj me Barcelonën por mund të ndodh edhe një Kupë të Mbretit pasi Barcelona është në finale dhe do të ballafaqohet me Atl. Bilbaon.

“E lëshova Barcelonën sepse jam lodhur. Nuk mendoj të nisi ndonjë aventurë të re menjëherë, dua të pushoj më gjatë” tha Gurdiola i cili me emocione të mëdha u përshëndet edhe me Presidentin Sandro Rosell.

Kjo nënkupton se të kota do të jenë interesimet e skuadrave të tjera të cilat synojnë ta kenë Guardiolan trajner.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...