Favre: Xhaka ka nevojë për kohë

Edw | Saturday, November 17, 2012 |


Menaxheri i Borussia Monchengladbach, Lucien Favre, ka deklaruar se futbollisti kosovar, Granit Xhaka, ka nevojë për më shumë kohë që të përshtatet në futbollin gjerman.

“Ai ka ardhur nga Zvicra dhe i duhet ende kohë. Graniti është ende shumë i ri”.
“Graniti luan mirë në stërvitje, gjithmonë dëshiron të punojë më shumë. Ai e di se i duhet të bëj më shumë progres, sidomos kur merr pasimet. Por, gjëja më e rëndësishme është se ai mundohet shumë që të përmirësohet”, ka deklaruar Favre përBild./


Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!