Heynckes lëvdon sulmin e Valencias

Unknown | Tuesday, November 20, 2012 |

Menaxheri i Bayern Munich, Jupp Heynckes, thotë se ai është i vetëdijshëm për kërcënimin e sulmuesve të Valencias në prag të ndeshjes së sotme të Ligës së Kampionëve.

“Një fitore do të na çojë neve në rundin e ardhshëm, por nuk do të jetë e lehtë. Valencia ka lojtarë të shkëlqyeshëm oefensiv”.

“Roberto Soldado është një lojtar brilant, të cilin e njoh mirë, por ata po ashtu kanë lojtarë si Jonas dhe Nelson Valdez. Ne jemi shumë të fuqishëm në mbrojtje, por duhet të jemi shumë të kujdesshëm”, ka thënë Heynckes. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!