Young Boys befasojnë Liverpoolin

Edw | Friday, November 23, 2012 |

Ekipi zvicëran i Young Boys ka befasuar Liverpoolin në Anfield Road, duke lënë kështu gjithcka të hapur për kualifikimin në fazën e eliminimit direket në Europa League. 

Liverpooli u paraqit me formacionin e dytë në këtë takim, ndërsa ishte Jonjo Shelvey (35’) ai që e hapi serinë e golave.

Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë, kurse në pjesën e dytë ndryshoi gjithcka. Bobadilla barazoi rezultatin (52’), ndërsa ne epërsi The Reds i kaloi Joe Cole (72’).

Sidoqoftë, kur të gjithë menduan se Liverpooli fitoi, ishte vëllai i Mauro Zarates ai që kishte mendim tjetër, duke realizuar për 2-2 dhe rezultatin përfundimtar të këtij takimi.

Liverpooli ka shtatë pikë në vendin e dytë ashtu sikurse Young Boys, teksa kualifikimin e ka siguruar tashmë Anzhi me 10 pikë. Liverpooli i shkon në ndeshjen e fundit Udineses që tashmë është eliminuar.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!