Barça-PSG, ja formacionet e mundshme

Lina's | Wednesday, April 10, 2013 |


Sot në mbrëmje “Camp Nou” do të mirëpresë raundin e dytë të çerekfinales mes Barcelonës dhe Paris Saint Germain, takimi i parë mes të cilëve u mbyll në barazim 2-2. Lionel Messi mbetet ende në dyshime për shkak të dëmtimit që pësoi në sfidën e parë dhe në këtë rast sulmi do ti besohet CescFabregas. Por emergjenca e vërtetë është në mbrojtje: përkrah Pique mund të luajë një mes Bartra dhe Song.
Nga ana tjetër, Carlo Ancelotti do të ketë të gatshëm formacionin më të mirë. /albeu.com/
BARCELLONA (4-3-3): Valdes; D.Alves, Pique, Bartra, J.Alba; Xavi, Busquets, Iniesta; Sanchez, Fabregas, Villa.
PARIS SAINT GERMAIN (4-4-2): Sirigu; Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell; Lucas, Verratti, Beckham, Pastore; Lavezzi, Ibrahimoviç.
ARBITËR: Kuipers (Hollandë)

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!