Futbollistët e Spanjë, festë me 10 prostituta

Ismail Sinani | Thursday, June 27, 2013 |

Ekipi i kombëtares spanjolle është përfshirë nga një skandal në Kupën e Konfederatave. Lojtarët e saj kanë festuar deri në mëngjes pas fitores me Nigerinë me prostitute, ndërsa më pas kanë tentuar që të marrin me vete në hotel 10 prostituta.
Por, ata janë ndaluar nga drejtuesit e hotelit dhe ata të FIFA-s, për të mos i future prostitutat në hotel. Kjo ka bërë që të ndizet një debat i ashpër mes lojtarëve spanjoll dhe drejtuesve të hotelit.
Nga zemërimi, lojtarët më pas kanë hedhur nga dritarja në shenjë zemërimi telekomandat e televizorëve, sapunë etj. Drejtuesit e Federatës së Spanjës ndërkohë ende nuk kanë reaguar ndaj këtij skandali.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!