Neymar nuk e njeh Italinë, ja supergoli (Video)

Lina's | Sunday, June 23, 2013 |

Brazili ka triumfuar dramën në Arena Fonte Nova, pasi e ka mposhtur Italinë me rezultat 4-2. Kjo ndeshje nuk ishte vendimtare për asnjërën përfaqësuese, pasi që të dyja e kishin të sigurt kualifikimin në raundin e ardhshëm të Kupës së Konfederatave.Italia dhe Brazili dhuruan gjithçka në ndeshjen për kreun e grupit A në Kupën e Konfederatave, takim që përfundoi në shifrat 2-4.
Ishte Dante që realizoj për 1 me 0 në minutën e 45 të ndeshjes. Giaccherini barazoj në 1 me 1 në minutën e 51. Super Neymar vjen me një gol fantastik nga gjuajtja e lirë realizoj për 2 me 1 në minutën e 51, ylli i Barces vazhdon të shkëlqei.Fred ishte figura kryesore e ndeshjes në 25 minutat e fundit të ndeshjes duke realizuar 2 gola. Chiellini shënoj një gol të dyshimtë për Italinë në minutën e 71 të ndeshje.
Në ndeshjen tjetër qa u zhvillua sonte, Meksika e mposhti Japoninë me rezultat 2-1, por kjo fitore nuk ishte e rëndësishme pasi që të dyja skuadrat nuk kanë grumbulluar pikë të mjaftueshme për të kaluar në fazën tjetër të Kupës së Konfederatave./Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!