Shqipëria në vendin e dytë, ëndrra vazhdon

Lina's | Saturday, June 08, 2013 |

Nuk ka përfunduar ëndrra. Shqipëria vazhdon të mbajë pozitën e dytë në Grupin E, pasi Islanda ka pësuar disfatë me rezultat 4-2 nga Sllovenia në shtëpi.
Ndeshja e zhvilluar në Islandë ishte tejet interesante dhe me shumë gola. Kirm në minutën e 11-të realizoi për 1-0 dhe epërsinë e Sllovenisë.Shqipëria i shkon Sllovenisë më 6 shtator, teksa në po të njëjtën datë Zvicra e pret Islandën, që do të thotë se gjasat për play-off dhe kualifikim në Botëror ende ekzistojnë. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!