Spurs drejt titullit të NBA-së

Ismail Sinani | Tuesday, June 18, 2013 |

Tony Parker ka lënë prapa lëndimin për të udhëhequr San Antonio Spurs në fitoren 114-104 ndaj Miami Heat në ndeshjen e pestë finale të NBA-së.
Parker shënoi pikët më të larta të takimit, 26, para publikut vendas që brohoritnin “M-V-P” në mbështetje të tij, derisa Spurs fituan për të kaluar në avantazh 3-2 në serinë e ndeshjeve finale.
Manu Ginobili, i cili ka qenë cak i kritikave së fundi për mungesën e produktivitetit, i dha ekipit 24 pikë dhe 10 asistime për ndeshjen më të mirë të tij në finalet e NBAsë, derisa Spurs i afrohen titullit të parë që nga viti 2007.
LeBron James dhe Dwyane Wade shënuan nga 25 pikë secili për Heat, që do të duhet të fitojnë të dyja ndeshjet e radhës për ta mbrojtur titullin e vitit të kaluar.
Ndeshja e gjashtë zhvillohet të martën, kur seria do të zhvendoset në Miami për dy takimet e fundit.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!