Beckham Ronaldos: Kurrë nuk do të arrish Messin

Ilir Tërstena | Friday, April 12, 2013 |


Ish ylli i Real Madridit, David Beckham i ka dërguar një "selam" zhgenjyes Cristiano Ronaldos.
Superylli anglez ka thënë për mediat franceze se Ronaldo asnjëherë nuk do të arrijë Lionel Messin."Messi është më i ri se Ronaldo dhe ka bërë shumë më shumë se ai. Ata kanë ngjashmëri në teknikë, talentë dhe përsosmëri, por Messi është shumë më larg se ai.
Mendoj se Ronaldo asnjëherë nuk do të arrijë Lionel Messi" deklaroi Beckham. Kjo deklaratë ka irrituar tifozët e Realit të cilët kanë kritikuar dhe ofenduar yllin anglez duke qenë një ish lojtar i galaktikëve./indeksonline/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!