Belegu kryetar i FBK

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Erroll Belegu është rizgjedhur si kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës. 

  Bordi i FBK-së më herët nuk kishte praunar kandidaturën e tij, pasi siè thuhet në një marrëveshje ishin gjetur dy nënshkrime false. 

Megjithatë Erroll Belegu nuk u tërheq dhe më pas arriti të zgjidhet si i pari në basketbollin e Kosovës.  Fitorja e tij u bë e lehtë, pasi nga gara u tërheq Vuniqi ./veqsport.com
 
Për ta ndjekur fjalimin e tij të plotë, ndiqeni videon në vazhdim:

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!