Nuk ka fitore për Evertonin

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Skuadra e Everton ende nuk e ka rigjetur rrugën e fitores. 

Pas dy javëve të para në Ligën Premier, skuadra e re e Roberto Martinez ka tubuar vetëm dy pikë. 

Pas barazimit në javën e parë, Everton nuk arriti të fitojë as si vendas duke barazuar 0-0 me WBA në Goodison Park. 

Klubi i ish trajnerit të Wigan dominoi ndeshjen duke goditur mbi 17 herë drejtë portës së WBA, por rrjetat mbetën të paprekura dhe rrezultati final ishte 0-0. 

Ndeshjet tjera u mbyllen me këto rrezultate: 

Hull City 1-0 Norwich 
Newcastle 0-0 West Ham 
Southampton 1-1 Sunderland 
Stoke City 2-1 Crystal Palace ./veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!