Parashikim: Granada - Real Madrid

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Vendi: Estadio Nuevo Los Cármenes — Granada Koha: 26 gusht[ e hënë], nga ora 21:00 
Takimi: Granada - Real Madrid.   

Reali synon fitoren e dytë në La Liga edhe pse të parën e arriti me mjaft vështirësi ndaj Betisit.   

Ndeshja e fundit mes tyre solli befasi, pasi Los Blancos u mposhtën nga Granada ku autogol kishte realizuar, Cristiano Ronaldo.  

Një nga lojtarët kryesor të Granada sot deklaroi se po shpreson që CR7 të realizoj sërish një autogol.  

Megjithatë punët nga ajo ndeshje kanë ndryshuar shumë dhe mysafirët janë favorit apsolut, por megjithatë në futboll kurrë nuk i dihet.  

Ndeshjet e fundit mes tyre:  

Granada 1 - Real Madrid CF 0  
Real Madrid CF 3 - Granada 0  
Granada 1 - Real Madrid CF 2  
Real Madrid CF 5 - Granada 1  

Pesë ndeshjet e fundit të Granadas:  
Osasuna 1 - Granada 2  
Granada 2 - Getafe 0  
Valencia CF 1 - Granada 0  
Granada 3 - Osasuna 0
Real Sociedad 2 - Granada 2  

Pesë ndeshjet e fundit të Realit:   
Real Madrid CF 5- Al Saad 1 
Real Madrid CF 2 - Betis 1  
Real Madrid CF 3 - FC Internazionale 0  
Real Madrid CF 3 - Chelsea FC 1
ICC Everton 1 - Real Madrid CF 2  

Formacioni i mundshëm i Realit:  
Casillas 
Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo M
odric, Khedira 
Isco, Ozil, Ronaldo 
Benzema

Parashikimi i autorit: Granada 0-2 Real Madrid ./veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!