Ronaldo shkel tepër keq Balen !

Ilir Tërstena | Friday, August 30, 2013 |

Ronaldo siduket nuk do ti ndahet mbretërisë asnjëher! Sipas “El Mundo Deportivo”, palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës deri në vitin 2018 nga e cila portugezi do të përfitojë plot 17 milionë euro në sezon, zyrtarizimi pritet së shpejt. 

Me këtë shifer, Ronaldo do të bëhej futbollisti më i paguar në botë, duke shkelur keq ardhjen e re Bale në Madrid . 

Por mos harrojmë se flitet edhe për një klauzolë prej 1 miliard eurosh, ndërsa të drejtat e imazhit do të ndahen mes lojtarit dhe Real Madrid./Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!