Vjen fitorja e Cityt (Video)

Ilir Tërstena | Saturday, August 31, 2013 |

Veshtirë por i’a dalin. Skuadra e Manuel Pellegrinit ka mposhtur minimalisht 2-0 Hull City-n në ndeshjen e sapo përfunduar falë golave të spanjollit Alvaro Negredo në minutën e 65 dhe Yaya Toure në minutën e 90.

Nënkampionët e Anglisë vuajtën shumë përballë skuadrës të sapongjitur nga Championship, pavarësisht rasteve që krijuan për shënim duke patur parasysh që Hull më shumë tentoi të ruante barazimin 0-0 se sa të kërkonte të shënonte në portën e Joe Hart.

Pas javës së tretë, Manchester City ka 6 pikë, ndërsa Hull City ndalet në kuotën e 3 pikëve.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!