Yaya Toure: Barcelona ishte në zemrën time

Lina's | Sunday, August 25, 2013 |

Një nga mesfushorët më të mirë në botë, Yaya Toure ka pranuar se e kishte dashur tanimë ish klubin e tij, Barcelonën. 

''Barcelona ishte klubi i zemrës time. Kisha bërë plan të qëndroj më shumë dhe të pensionohem aty''. 

"Kam dashur shumë njerëz aty: Iniesta, Xavi, Busquets... ne jemi si familje e vogël gjithashtu edhe me Puyol e Pique''. 

"Arsyeja e largimit ishte natyrisht se doja të luaja më shumë'', tha Toure./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!