AVB: Barazimi ishte i drejtë

Ilir Tërstena | Sunday, September 29, 2013 | 0 Komente

Menaxheri i Tottenhamit, Andres Villas Boas, është shprehur shumë i kënaqur me barazimin që ekipi i tij ka nxjerrë ndaj Chelseat.

 Tottenhami kishte epërsinë por rrezikoi gjithë takimin pasi Chelsea u kthye në lojë për të barazuar dhe për të dominuar takimin në fund.

“Ishte vështiër, një betejë e madhe mes dy ekipeve që kërkuan fitoren. Ishte rezultat i drejtë, por kampionati nuk vendoset nga ndeshjet e tilla”.

“Rezultati i shërben më shumë Chelseat, pasi tashmë ata kanë qenë edhe te Manchester Unitedi dhe kanë arritur të nxjerrin një barazim”, ka thënë Villas Boas.

Villas Boas e mbrojti edhe Fernando Torresin, duke thënë se ai nuk është dashur të përjashtohej pas duelit me Jan Vertonghen.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...