Deklarata e Ancelottit pas fitores ndaj Elches

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

Pas fitores në sekondat e fundit të ndeshjes me anë të një penalltie kontraverse, Ancelotti u përball me mediat duke dhënë deklaratën e tij pas kësaj fitore të madhe.

“E vetmja gjë që kishte rëndesi ishte rezultati, megjithatë ne duhet të luajmë më mirë.” “Nuk me pelqen te flas per ekipin kundershtar por ata kan luajtur mirë dhe ishin të organizuar mjaft mirë në mbrojtje.

Ishin agresiv, kompakt dhe ishte një sforcim i madh për ne në fundin e takimit." "Besoj se shumë here do të përballemi me ekipe që luajne mbyllur ndaj nesh dhe qe mbrohen mirë. Duhet të gjejme zgjidhje tjera.

Në këtë moment loja e ekipit është me e ngathët, pa opsione vertikale dhe me shumë loje anesore dhe një gjë e tillë kërkon shumë punë në mbrojtje.”

“Ne stol është e veshtirë të flasësh për keso situatash sepse pozita që mbajmë ne nuk është e mirë. Ne përgjithesi nuk me pelqen te flas per vendimet e gjyqtareve. Bisedova me Pepen dhe me tha se ishte nje penallti e qarte," mbylli Ancelotti.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...