F1, Vettel kampion në garën e Singaporit

Ilir Tërstena | Tuesday, September 24, 2013 | 0 Komente

Sebastian Vettel fiton garen e singaporit duke vendosur diktatin e tij. s'mund te themi gje tjeter pervecse gjermani tashme mund te quhet 4 here kampion bote.

Alonso i dyti perfitoi nga makina e sigurise, duke vendosur gomat e mesme, gje te cilen dy makinat Red Bull dhe mercedes nuk e bene.

Raikkonen i treti me nje paraqitje konstante.

Dy makinat Mercedes paten nje pjese te dyte ne ngjitje duke parakaluar shume makina pas pit stopit te tyre te dyte. Webber fatkeqesisht terhiqet nga gara ne xhiron e fundit per shkak te nje problemi ne marshet e makines. dukej se e kishte te siguruar vendin e 4, por nuk ndodhi dicka e tille.

Vettel, Alonso, Raikkonen, Rosberg, Hamilton, Massa, Button, Perez, Hulkenberg, Sutil./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...