Ndizet flaka olimpike “Soçi 2014”

Ilir Tërstena | Sunday, September 29, 2013 | 0 Komente

Flaka Olimpike e Lojërave Dimërore “Soçi 2014” është ndezur në Olimpia të Greqisë.
Pasi të lërë këtë vend, flaka do të arrijë në Moskë më 6 tetor, nga ku do të bartet në nëntë zonat kohore të Rusisë nga 14,000 pishtarmbajtës.
Udhëtimi 123 ditësh do ta çojë flakën në fund të Liqenit Baikal në Polin Verior dhe në hapësirë.
Flaka do të arrijë në qytetin mikpritës të Lojërave Olimpike, Soçi, më 7 shkurt./Indeksonline/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...