Prince e nis fuqishëm, Schalke me fitore (Video)

Lina's | Sunday, September 01, 2013 |

Schalke 04 me super Boateng, kanë shënuar fitoren e parë në sezonin e ri të Bundesligës. Në xhiron e 4-të të Bundesligës, në terrenin e vet Schalke ka mposhtur Bayer Leverkusen 2:0(1:0).

Schalke arriti që më në fund të fitojë dhe të arkojë tre pikë, pasi që në tre gjiron e kaluara ka shënuar vetëm një barazim dhe ka pësuar dy herë. Schalke ka avancuar me golin e Marc Hogerit në minutën 30-të, ndërsa rezultatin përfundimtar e ka vendosur Farfan në minutën 83.

Për ekipin e Schalkes ka debytuar edhe ish yllit i Milanit, Kevin Princ Boateng, i cili para dy-tre ditësh ka arritur nga Milani./Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!