Sa i ka kushtoi dhe sa përfitoi Reali nga Kaka

Lina's | Monday, September 02, 2013 |

Pas zyrtarizimit të Ricardo Kaka në Milan, portali VeqSport ju sjell disa statistika që nga koha kur u transferua Braziliani Kaka në Madrid e deri tani.  Ricardo Kaka ka zhvilluar 121 ndeshje me Real Madridin në total dhe ka përfituar hiç më pak se 123 milionë euro, që i bie përafërsisht të përfitojë 1 milionë e 16 mijë e 529 euro për ndeshje.  Megjithatë, presidenti i Real Madridit Florentino Perez thotë se Kaka i ka sjellur 600-700 milionë euro përfitime klubit në 4 vite sa ka qenë në skuadër dhe se Real Madridi është futur në tregun Aziatik pikërisht nëpërmjet Kakas./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!