Galliani: Balotelli nuk luan ndaj Barcës

Ilir Tërstena | Sunday, October 20, 2013 | 0 Komente

Zëvëndëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, thotë se Mario Balotelli dhe Christian Abbiati sipas të gjitha gjasave nuk do të luajnë të martën ndaj Barcelonës.

Të dy lojtarët nuk luajtën në fitoren prej 1-0 ndaj Udineses dhe Galliani ndjen se ata nuk do të luajnë as në Ligën e Kampionëve.
“Nga ajo që më ka thënë stafi, do të jetë shumë e vështirë që Balotelli dhe Abbiati të rikuperohen në kohë për Barcelonën të martën”.
“Unë kam besim të plotë në mjekun e ekipit, profesor Enrico Castellacci, kështu që nëse Italia e la të luante, atëherë ata është dashur të jenë më të sigurt për formën e tij fizike”.
“Njerëzit thonë se ne kemi të gjitha lëndime muskulore, por vetëm Abbiati dhe Balotelli kanë lëndime muskulore, të tjerë kanë fraktura dhe operime në gju”, u shpreh Galliani. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...