Ja blerjet më të shtrenjta të epokës Moratti

Ilir Tërstena | Wednesday, October 16, 2013 | 0 Komente

15 tetori i vitit 2013 do të kujtohet si një ditë historike jo vetëm për të ardhmen e Interit, por edhe për futbollin italian. Massimo Moratti në fakt i ka shitur 70% të aksioneve të Interit tek miliarderi indonezian Eric Thohir. Epoka e Morattit do të kujtohet jo vetëm për ‘Triplete’, por edhe për blerjet mjaft të kushtueshme të lojtarëve. Në foton e mësipërme do ta shihni të ilustruar një listë prej 11 lojtarëve më të shtrenjtë në histori të klubit Nerazzurri, që u blenë nga Moratti. Më të shtrenjtit, siç mund t’i shihni janë dy sulmuesit Crespo e Vieri. Por, Thohir tashmë është i gatshëm ta thyejë rekordin e Morattit dhe të sjell qysh në janar lojtarë të mëdhenj, në epokën e tij të re. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...